Analiza ceny XRP: 26 kwietnia

Po ogromnym wzroście na początku miesiąca, cena XRP uległa odwróceniu, a od 18 kwietnia moneta znajduje się w trendzie spadkowym

Wydaje się, że na rynek XRP weszła nowa zwyżkowa dynamika i nastąpiło odwrócenie trendu, umożliwiając monecie, wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin.

W chwili pisania tego tekstu XRP kosztował 1,18 USD i miał kapitalizację rynkową przekraczającą 50 miliardów USD. Chociaż krótkoterminowy ruch cen wygląda obiecująco, w ubiegłym tygodniu XRP stracił blisko 23 procent swojej wyceny.

1-dniowy wykres  

Źródło: XRP/USD, TradingView

Zgodnie z dziennym wykresem, cena XRP była w stanie utrzymać wzrost w ciągu ostatnich 24 godzin i może oderwać się od bocznego ruchu, którym podążała od 23 kwietnia. Cena monety jest bliska jej linii oporu na poziomie 1,22 USD, a w ciągu najbliższych 12 godzin, jeśli ten poziom zostanie przekroczony, może zbliżyć się do przedziału cenowego 1,40 USD.

W takim scenariuszu, inwestorzy mogą czerpać zyski z długich pozycji i osiągać zysk w okolicach drugiego oporu. Jednakże, jeśli poziom ceny 1,22 USD zostanie przekroczony, możemy być świadkiem lekkiej korekty ceny. Nie można wykluczyć spadku do wsparcia 1,03 USD.

Racjonalne uzasadnienie 

Wskaźniki techniczne wyglądają obiecująco. Wskaźnik MACD przeszedł hossę i trend wzrostowy może się utrzymać. Wskaźnik RSI również powtórzył podobny wygląd, ponieważ obecnie oddala się od strefy neutralnej i zbliża się do strefy wykupienia. Jeśli nie nastąpi odwrócenie trendu w odniesieniu do tych wskaźników, hossa na rynku XRP może przeważyć i może pomóc monecie przełamać jej natychmiastowy poziom oporu.

Ważne poziomy, na które należy uważać 

Kup: 1,24 USD

Take profit: 1,38 $

Stop loss: 1,06 $

Stosunek ryzyko / zysk: 0,71

Wniosek 

Cena XRP może wkrótce zbliżyć się do przedziału cenowego 1,40 USD w nadchodzącym tygodniu. Pod warunkiem, że bullish momentum nie zostanie utrudniony w krótkim okresie. Jeśli natychmiastowy opór zmieni się na wsparcie, handlowcy mogą skorzystać z długich pozycji w nadchodzącym tygodniu.

Źródło:AMBCrpypto

Udostępnij w social mediach:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.