Analiza ceny Cardano: 1 czerwca

Rynek Bitcoin, w ostatnim czasie, odnotowuje fazę konsolidacji, co skutkuje stabilizacją cen większości altcoinów.

Cardano [ADA] odnotowało silny wzrost. Jego wartość wzrosła w ciągu ostatniego dnia o 16%. Jednak cena ostatecznie ustabilizowała się, biorąc pod uwagę dominujący trend BTC.

Wykres godzinowy Cardano

Źródło: ADAUSD na TradingView

Rosnącą wartość ADA można zobaczyć w rosnącym, rozszerzającym się klinie. Cena oscylowała między dwiema liniami, wyznaczając opór i wsparcie. Oczekiwano, że cena wyłamie się z tego wzoru, ale biorąc pod uwagę niską zmienność, zamiast tego zaobserwowano konsolidację.

ADA utrzymała wsparcie na poziomie 1,71 USD i była notowana po 1,73 USD. Tymczasem opór pozostał silny na poziomie 1,77 USD, ponieważ cena już dwukrotnie przetestowała ten poziom i zawiodła. Sugerowało to, że ADA może nadal poruszać się między bezpośrednim wsparciem a oporem w krótkim okresie, chyba że zmienność wzrośnie.

Rozumowanie

Gdy cena odrzuciła opór i przesunęła się w bok, zmienność spadała. Rynek o niskiej zmienności dał impuls w górę do linii sygnału i średniej ruchomej 50. Był to znak, że rynek traci impet, co może również potwierdzić Awesome Oscillator. Wskaźnik sugerował, że ADA opiera się na byczym momentum, ale gdy cena zaczęła się konsolidować, dynamika również się zmniejszyła.

Faza konsolidacji może przekształcić się w trend spadkowy. Presja na sprzedaż może wzrosnąć i zbliżyć cyfrowy zasób do kolejnego wsparcia na poziomie 1,62 USD. Wzrost presji sprzedażowej na rynku można zaobserwować poprzez Stochastic RSI, który zbliżał się do strefy wyprzedaży. Co ciekawe, RSI również przekroczył linię sygnałową, sugerując początek bessy na rynku.

Wniosek

Obecny rynek Cardano był zgodny z dominującym trendem na rynku i poruszał się na boki. Jednak ruch ten może zostać zakwestionowany przez ewoluującą bessę na rynku. Jeśli cena nie będzie w stanie utrzymać wsparcia, presja sprzedaży może spowodować wzrost wartości ADA do 1,62 USD.

Źródło:AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: