Analityk ostrzega przed potencjalnym „krzyżem śmierci” Bitcoin i zrzutem do 18 000 USD

Po odrzuceniu obszarów oporu, Bitcoin nie zdołał się odbudować, a niedźwiedzie nastroje rosną, o czym świadczą groźne sygnały techniczne.

Nadchodzi złowieszczy wskaźnik techniczny zwany „krzyżem śmierci”, sugerujący, że hossa Bitcoin może się skończyć. Trader kryptowalut „Rekt Capital” zaobserwował niedźwiedzi sygnał stwierdzający „za każdym razem, gdy pojawia się Krzyż Śmierci, BTC doświadcza głębszych spadków”

Deathcross to techniczny wzór wykresu wskazujący na możliwość znacznej wyprzedaży lub umocnienia trendu spadkowego. Pojawia się na wykresie, gdy krótkoterminowa średnia ruchoma aktywów przecina się poniżej jej długoterminowej średniej ruchomej. Zazwyczaj najczęstszymi średnimi ruchomymi używanymi w tym wzorze są średnie kroczące 50-dniowe i 200-dniowe.

#BTC jest na krawędzi potencjalnego Krzyża Śmierci

Za każdym razem, gdy pojawia się Death Cross, BTC doświadcza głębszych wad

Jakie jest prawdopodobieństwo, że ten Krzyż Śmierci pojawi się za $BTC ?

A jeśli tak – czego potencjalnie powinniśmy się spodziewać?

Oto wątek z moimi przemyśleniami na temat Krzyża Śmierci:

— Rekt Capital (@rektcapital) 1 czerwca 2021

Potwierdzenie trendu niedźwiedzi

Analityk stwierdził, że istnieje duże opóźnienie, zanim nastąpi krzyż śmierci, a duża część sprzedaży mogła już mieć miejsce .

Od czasu swojego rekordowego poziomu 65 000 USD, Bitcoin stracił już 43,5% do obecnego poziomu, co nie jest niczym niezwykłym dla wielkości korekt. Jednak złowieszczy sygnał techniczny może oznaczać, że nadejdzie o wiele więcej bólu.

Analityk dokonał porównania do hossy z 2017 r. i czasu, w którym nastąpił krzyż śmierci:

„Kiedy BTC osiągnął szczyt w 2017 roku, pojawienie się Krzyża Śmierci zajęło 107 dni. To 3,5 miesiąca. A w ciągu tych 3+ miesięcy… Bitcoin spadł o 70% od szczytu 20 000 $”

Dodał, że po tym, jak w kwietniu 2018 r. nastąpił krzyż śmierci, Bitcoin doświadczył dodatkowej -65% korekty w dół, ponieważ w grudniu tego samego roku spadł do 3200 USD.

Mini-rajd w połowie 2019 roku był podobny z krzyżem śmierci widocznym 149 dni po szczycie. Do tego czasu ceny BTC spadły o 53%, ale po tym nastąpił kolejny spadek o 55%.

Historia powtarza się dla Bitcoina?

Analitycy próbowali przewidzieć, kiedy nastąpi krzyż śmierci:

„Jeśli historia się powtórzy, BTC może zobaczyć, że Krzyż Śmierci pojawi się gdzieś między późnym lipcem a początkiem września 2021 r.”

Korzystając z poprzednich danych z poprzednich cykli, zasugerował, że 55% spadek spowodowany krzyżem śmierci, który pojawił się na zbliżonych poziomach od szczytu, spowodowałby spadek cen do około 18 000 USD.

Dodał, że taki spadek przywróciłby ceny do 200-tygodniowej średniej kroczącej, która tradycyjnie była głównym wsparciem i długoterminowymi strefami kupna.

„Co wiąże się z 200-tygodniową EMA, która zwykle oferuje fantastyczne możliwości z ponadprzeciętnym zwrotem z inwestycji dla inwestorów BTC”

W chwili publikacji, według CoinGecko, BTC notowano tego dnia bez zmian po 36 660 USD.

Źródło:Cryptopotato

Udostępnij w social mediach: