Analityk: Likwidacje lewarowane spowodowały krach na rynku, ale nastąpi odbicie

Elon Musk i chińskie represje mogły być katalizatorem monumentalnego załamania na rynku, ale według analityków likwidacja nadmiernie lewarowanych pozycji zaostrzyła wyprzedaż.

Palce wskazują na Elona Muska, Chiny, a nawet ustawodawców amerykańskich, ale prawda kryjąca się za epickim krachem na rynku kryptowalut w tym tygodniu, może być jeszcze prostsza.

Silnie przegrzany rynek w połączeniu z miliardami pozycji lewarowanych mógł na pewnym etapie pęknąć, a lawina stworzona przez kaskadowe likwidacje wydaje się być tym, czego byliśmy świadkami w tym tygodniu.

W długim tweecie zatytułowanym „cytryny i lemoniada”, handlowiec kryptowalut z Alameda Research, Sam Trabucco, opisał wydarzenia, które doprowadziły do 45% korekty bitcoinów.

Sygnały rajdu były wyraźne

Trabucco zaczyna od przyznania, że ​​instytucje wpadały w Bitcoin, powodując jego wzrost, zanim przeniósł ich uwagę na Ethereum, który również osiągnął rekordowe wyniki, przewyższając swojego starszego brata.

Z Musk shilling Dogecoin i wieloma innymi altcoinami, takimi jak Binance Coin, Cardano, a nawet Litecoin, osiągając nowe rekordy wszech czasów, rynki przypominały trzymiesięczny wzrost napędzany przez FOMO, który miał miejsce w sezonie 2017/18.

Dodał, że istnieje wiele spekulacji, że rajdy, zwłaszcza te ETH, były mało lewarowane i napędzane punktowo, a przez to w jakiś sposób „bardziej organiczne”. Oznacza to, że w przypadku spowolnienia nastąpiłaby stosunkowo niewielka likwidacja, w przeciwieństwie do Bitcoina, który jest wysoce lewarowany.

„Ta narracja była jednak bardzo zła – i można było to wiedzieć. W jaki sposób? Cóż, ta narracja była w zasadzie prawdziwa zero razy w ciągu ostatnich 3 lat – można to stwierdzić po fakcie, że cały wolumen dotyczy instrumentów pochodnych lub spot, gdzie giełda umożliwia lewarowanie ”.

Kontynuował twierdzenie, że ten rajd wyglądał identycznie jak wszystkie inne, z  zainteresowaniem rosnącym przez cały czas. Zagregowana OI, szczególnie dla ETH, rosła, co wskazuje na dużą dźwignię finansową na giełdach instrumentów pochodnych.

Nikt nie chciał sprzedawać

Likwidacja tych pozycji tworzy rozpęd i efekt kaskadowy, który likwiduje niższe pozycje i tak dalej.

„Cokolwiek spowodowało początkowy krach na całym rynku – prawdopodobnie Elon, pewne informacjami dotyczącymi Chin i innych niejasnych przepisów regulacyjnych, a może jest to„ naturalna korekta ”- stało się, a likwidacje wykonały wiele pracy, aby spowolnienie było bardziej widoczne intensywny.”

Trabucco doszedł do wniosku, że kiedy te naturalne ruchy ulegną zaostrzeniu w wyniku likwidacji, nikt tak naprawdę nie chciał sprzedawać ich tak tanio, jak to tylko możliwe. Oznacza to, że ilekroć rynek może zebrać swoje zabezpieczenie , powinien się odbić, powiedział, dodając, że „Alameda właśnie kupiła DUŻO”.

W chwili pisania tego tekstu rynki odbijały się, a Bitcoin ponownie przekroczył 40 000 USD po odbiciu się od śróddziennego dna w wysokości 31 000 USD.

Udostępnij w social mediach: