ALGO rośnie o 23% po ogłoszeniu partnerstwa z FIFA

Algorand podpisał umowę, na mocy której stanie się oficjalnym partnerem blockchain nadchodzących Mistrzostw Świata Fifa w Katarze 2022.

Jedna z największych organizacji sportowych podpisała swoje drugie partnerstwo związane z kryptowalutami – tym razem z firmą Algorand. W wyniku tego, rodzimy token tej organizacji zanotował dwucyfrowy wzrost i osiągnął wielotygodniowe maksimum.

Algorand na Mistrzostwach Świata FIFA w Katarze 2022

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Algorand stanie się “platformą blockchainową FIFA” i dostarczy “rozwiązanie portfelowe wspierane przez blockchain” podczas nadchodzącego wydarzenia sportowego, które odbędzie się jeszcze w tym roku w Katarze. Firma będzie Regionalnym Sponsorem Mistrzostw Świata w Ameryce Północnej i Europie, a także Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata Kobiet w Australii i Nowej Zelandii w przyszłym roku.

W oświadczeniu ujawniono również, że Algorand pomoże FIFA w “rozwoju strategii zasobów cyfrowych”. Jednocześnie organizacja sportowa zapewni “zasoby sponsorskie, w tym reklamę, ekspozycję w mediach i możliwości promocyjne”.

Prezydent FIFA Gianni Infantino, wypowiadając się na temat tego wydarzenia, powiedział:

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy ogłosić to partnerstwo z Algorand. Współpraca ta jest wyraźnym znakiem zaangażowania FIFA w ciągłe poszukiwanie innowacyjnych kanałów zrównoważonego wzrostu przychodów, które będą reinwestowane w piłkę nożną, zapewniając przejrzystość dla naszych interesariuszy i fanów piłki nożnej na całym świecie – kluczowy element naszej wizji uczynienia piłki nożnej prawdziwie globalną”.

ALGO wzrasta o 25%

Biorąc pod uwagę znaczenie Mistrzostw Świata FIFA, współpraca z Algorand doprowadziła do znacznego wzrostu kursu rodzimej kryptowaluty projektu blockchain. Wczoraj, po ostatnich korektach na rynku, kurs ALGO spadł poniżej 0,60 USD, ale w ciągu kilku godzin wzrósł o prawie 25%, osiągając wielotygodniowe maksimum na poziomie 0,72 USD.

Patrząc jednak na szerszy wykres, widać wyraźnie, że ALGO znajduje się w trendzie spadkowym od początku kwietnia. 31 marca aktywa dotknęły poziomu 1 USD, ale nie zdołały się na nim utrzymać i skierowały się na południe, podobnie jak większość rynku. 

Spowodowało to korektę o prawie 50%, ponieważ kilka dni temu ALGO osiągnęło najniższy poziom poniżej 0,55 USD.

Udostępnij w social mediach: