Rynek memecoinów stał się pożywką dla graczy atakujących niczego nie podejrzewających inwestorów PEPE.
Podsycane przez szum i histerię memecoiny przeszły drogę od mało znanej i dziwacznej niszy do masowego hazardu, który w ciągu jednej nocy uczynił z ludzi milionerów.
PEPE to najnowsza sensacja, która zawładnęła wyobraźnią niektórych z najbardziej nienasyconych degeneratów w tej przestrzeni. Ta szczególna moneta o tematyce żabiej wznosiła się na zawrotne wysokości, gdy rynek ogarnęło FOMO. Ale to ostatnie to najlepszy przyjaciel oszustów.
Szaleństwo na punkcie memecoinów
Twitter kryptowalutowy jest pełen historii o tym, jak pierwsi inwestorzy PEPE stali się milionerami w ciągu jednej nocy. Chociaż PEPE udało się wywołać renesans memecoinów, to w ciągu ostatniego tygodnia wywołał on również powstanie wielu scam tokenów.
Firma PeckShield, zajmująca się bezpieczeństwem blockchain, zaobserwowała powstanie co najmniej 10 oszustw związanych z memecoinami, tak jak PEPEDOGE, PEPEC, WOW, MEME, FOUR, NEWPEPE, BENZ, BMW, POP i BOBO. Twórcy, którzy stoją za oznaczonym scamem tokenem, rzekomo usunęli płynność i oszukali niczego nie podejrzewających inwestorów.
Oszuści biorą na celownik również inwestorów PEPE. Firma CertiK, zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, wydała w zeszłym tygodniu ostrzeżenie o fałszywej stronie PEPE, która twierdzi, że oferuje nagrody, i ostrzegła, że strona ta jest powiązana z umową phishingową.
Fałszywe konta przeniknęły również do oficjalnej grupy społecznościowej Telegramu memecoina, umieszczając przypadkowe linki w celu przekierowania użytkowników na fałszywe strony internetowe. Twórcy tokena wielokrotnie wzywali społeczność do zachowania ostrożności i ostrzegali przed podłączaniem portfela do podejrzanych stron, które twierdzą, że oferują zrzuty, stakowane, roszczenia, emisje, loterie, konkursy itp.
Kontrowersje związane z PEPE
Mimo że został okrzyknięty szefem Twittera, Elon Musk, który niedawno udostępnił meme z PEPE the Frog na swoim Twitterze, memecoin wzbudził sporo kontrowersji. Na przykład amerykański gigant kryptowalutowy Coinbase wysłał do swoich klientów biuletyn e-mailowy, w którym opisał meme PEPE jako “symbol nienawiści” przejęty przez grupy prawicowe.
Po tym wydarzeniu nastąpiła burza krytyki na Twitterze, a hashtag #deletecoinbase zaczął na krótko być trendy w serwisie społecznościowym. Od tego czasu biuletyn został zredagowany, a dyrektor prawny Coinbase, Paul Grewal, przeprosił za wpadkę.