8,2% podaży obiegowej Ethereum jest zablokowane w DeFi

8,2% podaży obiegowej Ethereum jest zablokowane w DeFi

Sfera DeFi rośnie każdego dnia, a całkowita zablokowana wartość oscyluje wokół 45 miliardów dolarów.

Z tej kwoty 9,2 miliona Ethereum (17 miliardów dolarów) jest zablokowanych w różnych protokołach DeFi. Ta ilość Ethereum stanowi około 8,2% obiegowej podaży Ethereum, jak wskazał zespół Bloqport Insights w następującym tweecie.

Maker, Compound, SushiSwap, Uniswap i Aave dominują w ilości zablokowanego ETH

Spojrzenie na dane z DeFiPulse.com ujawnia, że ​​większość z 9,2 miliona Ethereum jest zablokowana w pięciu protokołach DeFi. Maker, Compound, SushiSwap, Uniswap i Aave. Poniższy zrzut ekranu, dzięki uprzejmości witryny śledzącej, dodatkowo ilustruje ten fakt.

8,2% krążącej podaży Ethereum jest zablokowane w DeFi 15

Umowa depozytowa Ethereum 2.0 znajdzie się na szczycie listy

Szybkie spojrzenie na kontrakt depozytowy Ethereum 2.0 pokazuje, że łącznie 3,556 milionów ETH jest obecnie zablokowanych w oczekiwaniu na stakowanie. Ta ilość Ethereum znajduje się na szczycie powyższej listy. Dzięki temu ETH 2.0 jest głównym pretendentem do DeFi, gdy inwestorzy zaczną go tak postrzegać.

Dodanie 3,556 miliona ETH do 9,2 miliona już zablokowanych w DeFi daje łącznie 12,756 miliona lub około 11%  podaży obiegowej Ethereum .

Większe zablokowanie Ethereum oznacza, że ​​wartość ETH prawdopodobnie wzrośnie

Powyższe obliczenia mają kluczowe znaczenie dla uzyskania liczbowego obrazu ilości Ethereum, które jest obecnie niedostępne do normalnego handlu. Wcześniejsza analiza pokazała, że rezerwy Ethereum na giełdach mają trajektorię spadkową, co zostało udowodnione przy użyciu powyższych liczb.

Ethereum może walczyć o 2000$ w marcu

Ethereum po raz kolejny handluje powyżej strefy wsparcia 1800 USD. Cena może katapultować go powyżej 2000 USD, jeśli pozwala na to obecne środowisko. Przy obecnej wartości 1850 USD i około 24 godzinach przed cotygodniowym zamknięciem, presja sprzedażowa podczas tego ostatniego wydarzenia może osłabić perspektywy 2000 USD w tym tygodniu.

Być może ten pułap cenowy zostanie osiągnięty w nowym tygodniu. Jeśli Bitcoin spadnie z powodu wygaśnięcia kontraktów terminowych i opcji w piątek, Ethereum może po prostu zobaczyć 2000 $ w nowym miesiącu kwietniu.

Źródło/tlumaczenie: ethereumworldnews

Udostępnij w social mediach:

Jeden komentarz


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.