611 milionów dolarów skradzionych z DeFi

Haker stojący za atakiem PolyNetwork twierdzi, że podjął decyzję o zwrocie skradzionych środków zamiast tworzenia DAO

wiadomości zawartej w ich transakcji Ethereum haker odpowiedzialny za napad na PolyNetwork powiedział, że jest gotowy zwrócić skradzione środki.

Obraz autorstwa 
etherscan.io

Początkowo przedstawił on pomysł stworzenia zdecentralizowanej, autonomicznej organizacji, która pozwoliłaby publiczności zdecydować o losie nieuczciwie zdobytej fortuny kryptowalutowej.

Haker zaznaczył, że nie jest już “tak bardzo zainteresowany” pieniędzmi po przeprowadzeniu największego ataku w historii DeFi.

Teraz osoba stojąca za napadem nie jest już skłonna do stworzenia DAO, aby stać się “wieczną legendą”.

W desperackim ruchu, Poly Network napisał list, który zaczyna się od “Drogi Hakerze”, błagając napastnika, aby zwrócić skradzione miliony:

Kwota pieniędzy, które zhakowałeś jest jedną z największych w historii defi. Organy ścigania w każdym kraju będą traktować to jako poważne przestępstwo gospodarcze i będziesz ścigany. … Pieniądze, które ukradłeś, pochodzą od dziesiątek tysięcy członków społeczności kryptowalutowej, a więc od ludzi.

Popularny protokół cross-chain potwierdził, że skradzione aktywa o wartości ponad 611 milionów dolarów zostały przesłane na wiele adresów w Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon.

Udostępnij w social mediach: