557% wzrostu dla Cardano – czy to możliwe?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele zmian zorientowanych na ekosystem sprawiło, że Cardano znalazło się w pierwszej piątce na CoinMarketCap.

Przy handlu altami na poziomie prawie 38% niższym niż jego ATH w czasie publikacji, niektórzy optymiści Cardano twierdzą, że jego cena może osiągnąć poziom 10 USD do końca 2021 roku.

Pierwsza inteligentna umowa Cardano napisana w języku Plutus została niedawno uruchomiona w sieci testowej Alonzo . Podczas gdy aktualizacje Cardano zostały dobrze przyjęte przez społeczność, ADA ma problemy z powodu regularnych korekt rynkowych. W tej fazie niskiej zmienności pseudonimowy krypto-trader znany jako Capo przedstawił ogromne prognozy cenowe na koniec roku dla Cardano (ADA), Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Wspomniane wyżej ceny są jednak ciekawymi przewidywaniami. Opierając się na trwających trendach na rynku niedźwiedzi, przewidywania Capo sugerują wzrost o 156% dla Bitcoin, 302% podwyżkę dla Ethereum i ogromny wzrost o 557% dla Cardano. ADA, mimo że rozpoczęła od trendu wzrostowego na początku roku, osiągnęła rekordowy poziom 2,4 USD w maju 2021 r., a jej cena później znacznie spadła, gdy rynek się załamał. 

ADA notowana była w momencie publikacji na poziomie 1,5 USD i oscylowała między wsparciem na poziomie 1,35 USD a oporem na poziomie 1,81. W tej chwili, pomimo szumu obaw o środowisko, Cardano również zyskało na popularności dzięki wydajnemu procesowi Proof of Stake. 

Co więcej, zwrot z inwestycji ADA w ciągu ostatniego roku, w czasie publikacji prasy, wyniósł 1716,11%, co jest wartością, która sprawia, że ​​prognozy dotyczące ogromnych wzrostów w 2022 r. są uzasadnione. Jednak jego 30-dniowy zwrot z inwestycji wyniósł -24,32%, a wielokrotność progu rentowności wyniosła 1,62. Odkrycie, które sugeruje Capo, może być teraz trochę zbyt optymistyczne. 

Hard fork Shelley był potencjalnym katalizatorem wzrostu cen ADA w 2020 roku. Nie można wykluczyć kolejnego skoku po zakończeniu etapu Goguen. Jednak patrząc na niedźwiedzi trend na rynku i spadek cen BTC, możliwość dziesięciokrotnego wzrostu cen dla ADA nie byłaby niczym dziwnym. Z perspektywy czasu wiadomości o tym, że Cardano przewyższa Coinbase i Roblox pod względem kapitalizacji rynkowej, a jednocześnie przewyższają Vodafone o 0,9 mld USD, mogą również podnieść jego cenę. 

Istnieją różne szkoły myślenia, jeśli chodzi o cenę ADA. Na przykład, według Tradingbeasts, cena ADA będzie oscylować między 1,265 a 1,86 USD, podczas gdy inna strona twierdzi, że jej cena będzie wahać się między 2,271 a 2,484 USD w styczniu 2022 roku.

Capo przewidział również, że indeks dominacji Bitcoin może nadal spadać do października. Ten trend spadkowy może skłonić altcoiny do dużych ruchów w nadchodzących miesiącach.

Ponieważ większość altów przeszła ogromne korekty rynkowe w stosunku do Bitcoina w ciągu ostatnich kilku tygodni, Capo zapewnił, że cofnięcie daje szansę na kupno dipa. Doszedł do wniosku,

„Tak, wykresy ALTS/BTC wyglądają teraz jak sh**. Ale zamiast narzekać, spróbuj poszukać okazji. W takich chwilach pojawiają się najlepsze okazje”.

Źródło: AMBCrypto

Udostępnij w social mediach: