5 narzędzi do śledzenia kolekcji i transakcji NFT

W branży NFT sprawy toczą się szybko. Nie jest tajemnicą, że nadążanie za datami mintowania, startem projektów i terminami aukcji jest trudnym, a czasem wręcz niemożliwym zadaniem.

Choć nadążanie za kolekcjonerami, premierami i handlem na dużą skalę może być czasem jeszcze trudniejsze, istnieje kilka firm, które stworzyły całe zestawy narzędzi, aby pomóc w tym procesie.

Biorąc pod uwagę, że pojedyncza transakcja z kryptowalutą lub wielorybem NFT może czasami zmienić lub złamać trajektorię całej kolekcji, zdolność do nadążania za wydarzeniami na dużą skalę stała się ważną umiejętnością w ekosystemie non-fungible. Jednak śledzenie konta OpenSea i komunikatów na Discordzie może doprowadzić Cię tylko do pewnego pułapu. Poniżej publikujemy rozwijającą się listę usług, które mogą pomóc entuzjastom na każdym poziomie śledzić kolekcjonerów i transakcje.

Ninjaletrs

Ninjalerts to obiecujący, nowy gracz wśród niewielu dostępnych usług śledzenia kryptowalut i NFT. Mając zaledwie kilka miesięcy, platforma pozwala użytkownikom identyfikować konkretne adresy kontraktów lub portfeli i otrzymywać powiadomienia o wydarzeniu na dowolnym z frontów. Użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia push na swoje telefony dokładnie w momencie rozpoczęcia mintowania, ujawnienia NFT lub wykonania kolejnego ruchu przez wieloryby i osoby wpływowe. Jedną z najlepszych elementów Ninjalerts jest to, że osoby zainteresowane jej usługami mogą kupić dożywotnią licencję na aplikację mobilną i internetową w formie NFT w oficjalnym sklepie OpenSea firmy.

Nansen

Nansen to platforma analityczna, która łączy dane w sieci z ogromną i stale rosnącą bazą danych zawierającą miliony etykiet portfeli. Nansen oferuje narzędzia, takie jak profilery portfela, inteligentne alerty, a nawet informacje o głównych posiadaczach i dystrybucji tokenów i nie tylko, za pośrednictwem zestawu przyjaznych dla użytkownika pulpitów nawigacyjnych. Chociaż jest to trochę drogie (ponieważ wiele z tych usług jest płatnych), Nansen wykracza poza śledzenie kolekcjonerów i transakcji, oferując użytkownikom opcje, takie jak dane do pobrania, ekskluzywne informacje i raporty, aktualizacje transakcji DEX na żywo i wiele innych. Jako platforma, która istnieje już od ponad roku, Nansen wydaje się być jednym z najpopularniejszych wyborów wśród usług analitycznych NFT.

Icy.Tools

Icy.tools to usługa, która została uruchomiona w 2021 roku i zawiera wiele świetnych narzędzi analitycznych. Platforma pozwala użytkownikom śledzić ceny minimalne, wolumen i historię sprzedaży, a także znajdować popularne projekty i nie tylko. Wiele usług na platformie Icy.tools jest bezpłatnych, a funkcje premium można odblokować za stosunkowo przystępną miesięczną opłatę. Głos firmy jest również bardzo zgodny z etosem społeczności NFT, dzięki czemu jest popularnym wyborem wśród maksymalistów NFT.

DappRadar Portfolio Tracker

DappRadar od dawna jest centrum śledzenia kolekcji NFT i danych o sprzedaży. Jednak wraz z wprowadzeniem narzędzia do śledzenia portfela w 2020 r. platforma uaktualniła swoją ofertę, aby uwzględnić prosty sposób monitorowania portfeli Ethereum w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą łatwo wprowadzić nazwę ENS, adres portfela Etherum lub Binance i natychmiast zobaczyć token portfela, saldo NFT i wartość netto. Narzędzie do śledzenia portfela jest stosunkowo ograniczone, jeśli chodzi o powiadomienia i analizy handlowe, ale jego użycie, statystyki finansowe DeFi i NFT są niezwykle przydatnymi narzędziami do śledzenia poszczególnych portfeli.

Rainbow Wallet

Jeden z najpopularniejszych portfeli Ethereum w przestrzeni NFT spełnia podwójne zadanie, oferując sposób na śledzenie kolekcjonerów i transakcji. Wystarczy wpisać konkretny adres portfela lub nazwę ENS innego kolekcjonera. Rainbow pozwala użytkownikom dodać konto do listy obserwowanych, wyświetlając pełną zawartość portfela. Po dodaniu nazwy ENS lub adresu konta pojawi się w rozwijanym menu znajdującym się na ekranie sald kont. Nawigując tam i z powrotem między wpisami na liście obserwowanych, użytkownicy mogą zobaczyć, jakie monety znajdują się w określonym portfelu, wartość monet, transakcje NFT w tym portfelu, a nawet ostatnią historię transakcji.

Udostępnij w social mediach: