46% niemieckich funduszy zainteresowanych Bitcoinem

Według ankiety przeprowadzonej wśród ponad 70 funduszy inwestycyjnych, 46% funduszy w niemieckojęzycznym regionie Austrii, Niemiec i Szwajcarii (region DACH) jest zainteresowanych kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i ETH.

Badanie wykazało, że 88% niemieckich funduszy nie zainwestowało jeszcze w Bitcoina. 4% zainwestowało w kryptowaluty, podczas gdy 8% nie jest pewnych.

Ponadto ujawniono, że 6,6% jest na późnym etapie planowania i będzie inwestować w tym roku, co ponad dwukrotnie podwoi niemieckojęzyczne fundusze kryptograficzne.

13,2% chce zainwestować, ale wciąż bada tę przestrzeń. Podczas gdy 26,3% jest ciekawych aktywów cyfrowych, ale na razie czeka na dalszą dojrzałość. Pozostałe 53,9% twierdzi, że raczej nie zainwestuje w ciągu najbliższych trzech lat.

„Według badania, w ciągu trzech lat można spodziewać się napływu od 100 do 657 miliardów dolarów na rynek aktywów cyfrowych tylko z regionu DACH”

– mówi Arthur Capella z Mindsmith, think tanku technologicznego, który przeprowadził badanie. .

Co ciekawe, 33,8% twierdzi, że nie są pewni, czy użyliby defi, gdyby zainwestowali w krypto, co sugeruje, że świadomość defi jest bardzo niska, a tylko 14% twierdzi, że rozważyłoby użycie zdecentralizowanego finansowania.

Podczas gdy 15% twierdzi, że kryptowaluty są obecnie poza zakresem ich mandatu inwestycyjnego. Coś, co mogło się zmienić wraz z wejściem w życie w poniedziałek ustawy o lokalizacji funduszy, która pozwala specjalnym funduszom („Spezialfonds”) inwestować do 20% swoich aktywów pod zarządzaniem w Bitcoin lub ETH.

Według tego badania 7% z nich zrobi to w tym roku, a prawie połowa z nich może zainwestować w kryptowaluty w ciągu najbliższych trzech lat, co może przełożyć się na napływy prawie tak samo, jak obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina na wyższym końcu szacunków ile środków może wejść do kryptowalut z regionu DACH.

Udostępnij w social mediach: