31 regulowanych japońskich giełd kryptowalut, doda Ripple (XRP)

31 regulowanych japońskich giełd kryptowalut otrzyma zieloną listę zawierającą 18 kryptowalut, w tym Ripple (XRP).

Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA), to organizacja samoregulacyjna dla japońskiego przemysłu kryptowalut. Ogłosiła, że ​​Ripple (XRP) wraz z 17 innymi kryptowalutami będzie notowanych na różnych giełdach kryptowalut w Japonii. 

Według raportu opublikowanego w Nikkei Asia, JVCEA, grupa 31 giełd kryptowalut, powiedziała w prezentacji online, że opublikuje „zieloną listę” 18 kryptowalut, które będą notowane na japońskich platformach transakcyjnych do końca miesiąca . 

Przed ogłoszeniem, zanim nowe kryptowaluty pojawiły się na którejkolwiek z 31 japońskich platform transakcyjnych, twórcy kryptowalut musieli przejść proces weryfikacji.

Jednak organ regulacyjny zauważył, że pozostaje w tyle pod względem liczby obsługiwanych kryptowalut w porównaniu z tym, co obserwuje się na innych platformach handlowych poza Japonią.

Kryptowaluty uważane za dodane do zielonej listy to tokeny i monety, które są powszechnie stosowane i są dostępne do handlu na trzech nieuregulowanych platformach działających poza Japonią.

Niektóre z kryptowalut dodanych do zielonej listy to Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC). 

„Celem jest wyeliminowanie czasu potrzebnego na umieszczenie tokena i przybliżenie branży do światowych standardów” – powiedział Nikkei Asia urzędnik z JVCEA. 

Co ciekawe, rozwój nastąpił w czasie, gdy Ripple został wycofany z giełd kryptowalut w USA z powodu prawnej walki firmy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Udostępnij w social mediach: