3 rzeczy, które musisz wiedzieć o wyścigu Cardano z Ethereum

Szybko rozwijający się ekosystem Cardano jest satysfakcjonujący dla użytkowników, ponieważ można wykorzystać nagrody i zachęty zdobyte na Cardano do zakupu innych zasobów w ekosystemie.

Od AMM, płynności, IDO po pożyczki – istnieje kilka assetów, w których inwestorzy mogą przechowywać swoje aktywa.

Źródło: Twitter

1. Wzór Hodlera

Podczas gdy większość altcoinów próbowała odzyskać równowagę, cena Cardano wzrosła o ponad 15% od ostatniego tygodnia i jest to jeden z najszybszych zwrotów w tym czasie. Uruchomienie sieci testowej miało dalszy, wzrostowy wpływ na cenę altcoina. Kapitalizacja rynkowa sięgnęła 71 miliardów dolarów, a koncentracja dużych HODLerów wyniosła 24%.

Z tego 69% HODLerów było rentownych przy obecnym poziomie cen. W ciągu ostatniego tygodnia sieć obsługiwała duże transakcje o wartości ponad 69,7 miliardów dolarów, a napływ inwestycji wzrósł o 3%. Te znaki wspierają byczą narrację.

Źródło: Bybt

2. Likwidacje

Jak wynika z powyższego wykresu, od początku maja 2021r. zanotowano niższe szczyty likwidacji, w przeciwieństwie do wcześniejszych w 2021r. 29 maja 2021r. zlikwidowano więcej długich niż krótkich pozycji. Wraz z rosnącym zainteresowaniem jest prawdopodobne, że rajd w Cardano będzie trwał jeszcze długo. W przypadku Ethereum obecna narracja jest również bycza, a cena wzrosła o 10% w ciągu ostatniego tygodnia.

3. Sentyment On-chain

Kiedy w tym tygodniu wolumen giełdowy ETH kilkakrotnie przekroczył BTC, narracja zmieniła się w byczą, długoterminową. Jednak w przeciwieństwie do rozwiązań skalujących ETH L2, Cardano konkuruje z Ethereum, rosnącym popytem i optymizmem on-chain. Cardano pojawiło się jako konkurencja dla Ethereum dzięki swojej kolekcji projektów i aktywów, w które inwestorzy mogą inwestować.

Obecny sezon jest prowadzony przez wzrosty altcoinów. Jednak w miarę odradzania się ETH i BTC, pod względem zmienności i ceny, projekty takie jak Cardano i Polkadot mają większe szanse na osiągnięcie lepszych wyników niż ETH. Cardano wspina się na szczyt, w przeciwieństwie do większości innych altcoinów. W roku 2o18, podczas poprzedniego bull run, trudno byłoby zobaczyć Cardano i jego ekosystem jako konkurencję w stosunku do Ethereum, jednak w obecnej fazie Cardano ma zwrot z inwestycji na poziomie 30% w 90 dni.

Udostępnij w social mediach: