3 najważniejsze wydarzenia krypto w tym tygodniu

Najbliższe siedem dni będzie obfitowało w wydarzenia na rynku kryptowalut. Oto trzy rzeczy, na które czekamy.

Ten tydzień zapowiada się na jeden z najbardziej obfitujących w wydarzenia na rynku kryptowalut od jakiegoś czasu. Biorąc pod uwagę, jak branża była napędzana wydarzeniami przez ostatnie miesiące, można bezpiecznie założyć, że zmienność prawdopodobnie wzrośnie.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się trzem głównym wydarzeniom, które odbędą się w ciągu najbliższych siedmiu dni.

Ethereum Merge

W tym tygodniu ma miejsce przejście Ethereum do mechanizmu zarządzania opartego na proof-of-stake, również częściej określanego jako „scalanie”. Wydarzenie będzie oznaczać sam koniec ery proof-of-work sieci, a także wprowadzi znaczącą zmianę w jej tokenomice.

Zgodnie z oficjalnym postem Fundacji Ethereum, jedną z rzeczy, na które poważnie wpłynie, jest wydobycie ETH.

Obecne nagrody za wydobycie wynoszą około 13 000 ETH dziennie, podczas gdy sieć działa na PoW. Po przejściu na PoS, nagrody za obstawianie wyniosą około 1600 ETH dziennie po Merge. Już samo to zmniejsza wydobycie o około 90%.

Ponadto post wyjaśnia również:

Przy średniej cenie gazu wynoszącej co najmniej 16 gwei, codziennie spalane jest co najmniej 1600 ETH, co skutecznie sprowadza inflację netto ETH do zera lub mniej po Merge.

Jest to wydarzenie, które wielu nazywa „potrójnym halvingiem”, co wyraźnie odnosi się do halvingu Bitcoina. Warto jednak zauważyć, że wiele osób spodziewa się, że będzie to wydarzenie typu „sprzedawaj wiadomości”, które w krótkim okresie może mieć potencjalnie negatywny wpływ na cenę ETH.

Niezależnie od tego, co się okaże, jedno jest wysoce prawdopodobne – zmienność wzrośnie. W chwili pisania tego tekstu przewiduje się, że połączenie nastąpi 15 września.

Napływają dane o indeksie cen konsumpcyjnych (CPI)

Indeks cen towarów i usług konsumenckich w Stanach Zjednoczonych jest miarą, której najczęściej używa się do pomiaru inflacji w tym kraju, choć nie uwzględnia wszystkich produktów. Ma znaczący wpływ na rynek i zwykle jest przyczyną zwiększonej zmienności.

Jak dotąd, ilekroć pojawiają się liczby CPI, rynek kryptowalut szaleje. W sierpniu, kiedy US Bureau of Labor Statistics opublikowało lipcowe dane, cena Bitcoina wzrosła o około 1000 USD. Zdarza się to przy wszystkich podobnych okazjach.

Warto również zauważyć, że wysoka inflacja jest również przyczyną podwyżek stóp procentowych, a amerykańska Rezerwa Federalna również opublikuje swój komunikat w dalszej części miesiąca.

Ostateczny termin roszczenia wierzycieli Mt. Gox

Sprawa Mt.Gox to jeden z najbardziej znanych i wpływowych procesów sądowych w całej branży kryptowalut. Pod koniec sierpnia powiernik Mt. Gox – Nobuaki Kobayashi – opublikował zaktualizowane informacje dotyczące planu rehabilitacji, który muszą wziąć pod uwagę wierzyciele zlikwidowanej giełdy kryptowalut.

Mają czas do 15 września, aby złożyć swoje roszczenia dotyczące środków, które utracili, gdy giełda upadła w 2014 roku.

To powiedziawszy, nie powinno to mieć istotnego wpływu na rynek, chociaż jest tak wiele plotek i spekulacji wokół tej sprawy, że nie byłoby zaskoczeniem, gdyby spowodowało turbulencje.

Podsumowując, w ciągu najbliższych siedmiu dni na rynku jest wiele do zobaczenia, które zapowiadają się na szczególnie ekscytujące.

Udostępnij w social mediach: