10 powodów, dla których Ethereum jest na dobrej drodze do 10 000 USD

To był rok niezłego rollercoaster dla Ethereum. Kiedy zaczął się 2021, ETH był wyceniany na wykresach na nieco ponad 720 USD. Jednak w chwili pisania tego tekstu kurs ETH był nieco poniżej poziomu 4100 USD.

Dzięki skali swoich osiągnięć wielu krypto-entuzjastów przedstawiło własne prognozy dotyczące obecnego rajdu Ethereum. Na przykład “ETH jest na dobrej drodze do 10 tysięcy dolarów”, to stwierdzenie, które jest obecnie powszechne na Crypto-Twitterze.

Spencer Noon, twórca „ Our Network”, serii tweetów przedstawił niedawno argumenty za byczą projekcją Ethereum .

Według Noona istnieje 10 powodów, dla których ETH osiągnie 10 000 USD.

  • ETH wygenerowało największe przychody z opłat sieciowych z jakiejkolwiek kryptowaluty, w tym Bitcoin.

Analityk zwrócił uwagę,

„Ethereum przyćmiewa każdy łańcuch bloków pod względem uiszczonych opłat, z obecnym wskaźnikiem uruchomienia wynoszącym prawie 7 miliardów dolarów – co potwierdza ogromne zapotrzebowanie na przestrzeń blokową ETH ”.

  • Po drugie, „Ethereum rozlicza dziennie wartość 30,5 miliarda dolarów, znacznie więcej niż Bitcoin i każdy inny łańcuch bloków – aby to umieścić w kontekście, PayPal rozlicza około 2,5 miliarda dolarów dziennie”.

  • Nastąpił również odpowiedni wzrost w aktywnych portfelach Ethereum, a jego dzienna liczba aktywnych adresów wzrosła ostatnio do 625 000 (90-dniowy MA) – znacznie powyżej poprzedniego ATH na listach przebojów.

Źródło: Spencer Noon Twitter
  • Czwarty powód rzucił światło na przestrzeń DeFi , jej duże uzależnienie od sieci Ethereum i dlaczego alt staje się coraz bardziej atrakcyjny dla instytucji. Według Noon,

„ Obecnie w DeFi jest zamkniętych 65 miliardów dolarów , a 16 różnych projektów ma ponad 1 miliard dolarów TVL – znak, że Ethereum jest technologią finansową klasy instytucjonalnej”.

  • Następnie pojawia się kwestia wyjątkowej podaży stablecoinów. Ethereum ma obecnie ponad 50 miliardów dolarów w wyjątkowej podaży stablecoinów, a sieć ma 500 000 unikalnych nadawców dziennie. Co więcej, „Codziennie wymieniane jest 20 miliardów dolarów – oznaka wybuchowego dopasowania produktów do rynku”.

  • Szósty powód dotyczył płynności DeFi, ponieważ wolumeny DEX rosły we wszystkich obszarach. Miesięczny wolumen DEX , jak ustalił Noon, wyniósł ponad 60 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o ~ 60x rok do roku – „udowadnia, że płynność DeFi już rywalizuje z #CeFi ”. W tym miejscu warto zauważyć, że coś podobnego zostało odkryte w wyniku niedawnego odkrycia firmy Pantera Capital.
  • Można argumentować, że Ethereum staje się również bardziej atrakcyjne dzięki temu, że wyłoniło się jako „ekonomiczna próżnia dla wszystkich aktywów, w tym dla Bitcoina”. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że „ponad 200 000 BTC jest obecnie reprezentowanych na Ethereum w różnych formach”.

Istnieją również inne powody, czynniki, które mogą przyczynić się do wzrostu ETH do 10 000 USD w ciągu jednego dnia. Po pierwsze, NFT, prawdopodobnie najgorętszy majątek w tym roku, przekroczył 600 milionów dolarów na Ethereum. Pojawienie się i sukces projektów takich jak oparta na Ethereum sieć Polygon również obaliło twierdzenie, że „Ethereum nie może skalować narracji”.

Wreszcie, być może najważniejszym czynnikiem, który może wpływać na wartość ETH, może być szum i postęp wokół EIP-1559. Według Noon,

„ Wreszcie, za mniej niż 3 miesiące (!), Aktualizacja EIP-1559 zostanie aktywowana, co prawdopodobnie spowoduje spalanie setek milionów ETH każdego roku – jest to ogromny katalizator przechwytywania wartości ETH i jego ogólnego podstawowego przypadku inwestycyjnego. „

Źródło: AMBCrypto ; Obraz Hamza Boukhou z Pixabay

Udostępnij w social mediach: