10 mln dolarów Ethereum spalone od uruchomienia London

Długo oczekiwany hard fork London został uruchomiony na Ethereum bez żadnych problemów, a wyniki w czasie rzeczywistym są widoczne w przypadku spalania opłat transakcyjnych.

Aktualizacja Ethereum London była z niecierpliwością oczekiwana, nie dlatego, że zmniejszy opłaty (gaz faktycznie wzrósł od momentu uruchomienia), ale dlatego, że go spala.

EIP-1559 wprowadził mechanizm, który spala część gazu lub opłaty podstawowej. Jest to bardzo ważne dla ekonomii podaży i emisji, która obecnie jest inflacyjna dla Ethereum w ramach konsensusu proof-of-work.

Po fuzji z ETH 2.0 i przejściu na proof-of-stake, ekonomia prawdopodobnie stanie się deflacyjna. Wynika to z faktu, że emisja nagród blokowych zostanie zmniejszona, a część opłat transakcyjnych nadal będzie spalana.

10 milionów dolarów w Ethereum poszło z dymem

W ciągu 24 godzin od momentu wejścia na rynek aktualizacji London, około 3,775 ETH zostało spalonych zgodnie z danymi Etherchain. Podobne liczby 3,744 są zgłaszane na trackerze czasu rzeczywistego WatchTheBurn w momencie pisania tekstu.

Odpowiada to około 10,4 mln dolarów przy obecnej cenie ETH wynoszącej 2 770 dolarów.


Przy obecnym tempie spalania wynoszącym 2,5 ETH na minutę, sieć zniszczy 3 600 tokenów dziennie. Ta liczba wzrośnie, gdy będzie pod dużym obciążeniem i wzrosną ceny gazu.

Chociaż wygląda to na dużo, podaż Ethereum jest wciąż inflacyjna. Około 2,24 miliona ETH zostało wyemitowanych w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2021 roku według Bankless. W ujęciu rocznym oznaczałoby to wzrost podaży ETH o 3,8 mln, czyli 3,3%, w ciągu roku. Zwiększając ze 114,1 mln do 117,9 mln.

Odjęcie dziennych wskaźników spalania oznaczałoby, że inflacja zmniejszy się do około 1,25% do 2,66%, dodano w raporcie, podsumowując:

“Jak widzimy, w oparciu o obecną podaż i annualizowane dane dotyczące spalania z 2021 roku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ETH stanie się deflacyjne po przejściu na Proof-Of-Stake. W zależności od wskaźnika spalania, wskaźnik inflacji Ether może spaść nawet do -1,05%.”

Dlaczego gaz poszedł w górę?


Jednym z efektów ubocznych aktualizacji London był wzrost cen gazu. Według Bitinfocharts, średnie opłaty transakcyjne na Ethereum wzrosły o 70% w ciągu ostatniego dnia lub dwóch do 15 dolarów.

Badacz ekosystemu Ethereum “trent.eth” [@trent_vanepps] wyjaśnił, że było dużo zatorów w sieci z powodu spadków NFT, giełd wyłączających transakcje podczas aktualizacji, górników ustawiających niskie limity gazu i ogólnej zmienności rynku ETH.

1/ Wiesz, że sprawa jest poważna, kiedy przechodzimy do zrzutu ekranu!!! Możesz zobaczyć, jak ludzie pytają, w odniesieniu do Londynu / 1559:

“Dlaczego ceny gazu (baseFee) są wysokie? Dlaczego priorityFees (“napiwki”) są wyższe niż 2 nanoEth (gwei)?”

Udostępnij w social mediach: